خدمات کلینیک کاردرمانی و توانبخشی پایا، شامل دو گروه خدمات درمانی و خدمات آموزشی است. جزئیات این خدمات را در زیر مرور می کنیم.؛

خدمات درمانی

بخش توانبخشی جسمی بزرگسالان:

در این بخش با استفاده از تلفیق رویکردهای سنتی و نوین توانبخشی، به بالا بردن سطح توانمندی و رساندن مراجع به حداکثر استقلال عملکردی پرداخته می شود در این بخش به توانبخشی بیماران مغز و اعصاب مانند: بیماران سکته مغزی، ضربه مغزی، ضایعات نخاعی، ام اس (MS) ، SMA، ALS ،پارکینسون و سایر بیماری های پیشرونده مغز و اعصاب)، بیماران با مشکلات مزمن اسکلتی- عضلانی، تعادل و هماهنگی حرکتی پرداخته می شود.

بخش توانبخشی جسمی کودکان و نوزادان:

در این بخش به ارائه انواع مداخلات جسمی حرکتی برای کودکانی با سطوح مختلف مشکلات جسمی و حرکتی مانند فلج مغزی، مشکلات عصبی- عضلانی، تأخیر رشدی – حرکتی، تعادلی- حرکتی و اختلالات حسی و هماهنگی حرکتی پرداخته می شود تا مشکلات مراجعان گرامی را در زمینه حسی، حرکتی، و تعادلی را به حداقل برسانیم

بخش توانبخشی دست (هندتراپی):

در این بخش به طور ویژه به توانبخشی بیماران دچار محدودیت های عملکردی و ضایعات اندام فوقانی و نیز توانبخشی قبل و بعد از جراحی پرداخته می شود و بر روی عملکردهای شانه ، آرنج ، مچ ، انگشتان ، کف دست ، مهارتهای دیداری و دستی ، هماهنگی های چشم ودست، هماهنگی حرکتی دست و انگشتان ، مهارتهای لمسی ، افزایش قدرت عضلانی ، دامنه حرکتی فعال دست و در نهایت افزایش عملکردهای دستی نظیر بهبود و خوانا تر شدن دستخط ، مهارتهای ترسیمی ، هنرهای خلاقانه و … پرداخته می شود.

بخش آموزشی و کاردرمانی ذهنی:

بخش آموزشی و کاردرمانی ذهنی با هدف توانمندسازی عصبی و ارتقاء عملکرد ذهنی و بهبود سطح شناختی مراجعین راه اندازی گردیده و مشکلاتی که در این سایت مورد مداخله کاردرمانی قرار می گیرند عبارتند از:

اختلالات یادگیری، اختلالات درکی-حرکتی، اختلالات نافذ رشد مثل اتیسم، بیش فعالی و نقص توجه (ADHD)، عقب ماندگی ذهنی(MR)، سندرم داون ، اختلالات رفتاری، اختلالات اضطرابی (از جمله اضطراب جدایی از مادر) و …

بازی درمانی:

بخش بازی درمانی از جمله بخش های فعال این کلینیک بوده که توسط متخصصین کاردرمانی و روانشناسی بالینی اداره میگردد. در این بخش بازی درمانی هم بصورت انفرادی و هم بصورت گروهی اجرا می گردد.

(جهت اطلاع از فواید بازی درمانی در کودکان به مطالب بازی درمانی وب سایت مراجعه فرمایید.)

ماساژدرمانی:

ماساژ های تخصصی و درمانی با هدف کاهش حساسیت های لمسی ، بهبود ارتباطات و تعاملات والد – کودک ، کاهش اضطراب و هراس های دوران کودکی ، افزایش تحمل روانی کودکان ، افزایش احساس لذت، آرامش و تن آگاهی ، بهبود مهارتهای سیستم لمسی – تعادلی و .. توسط کارشناسان مجرب کاردرمانی جهت ارائه خدمت به مراجعین گرامی انجام می گیرد.

بخش های در حال راه اندازی:

نوروفیدبک

بیوفیدبک

اتاق تاریک

آب درمانی کودکان

گروه درمانی در بیماران روانپزشکی بزرگسال


 

خدمات آموزشی

  • برگزاری کارگاه ها و سمینارهای آموزشی

مدیریت کلینیک کاردرمانی پایا در نظر دارد جهت بحث و تبادل اطلاعات و هم افزایی علمی و انتقال تجربیات بالینی همکاران به همدیگر  اقدام به برگزاری کارگاه ها ، سمینارها و ورک شاپ های علمی در حوزه خدمات کاردرمانی نماید.

  • آموزشی کودکان

این قسم آموزشی ویژه آن دسته از کودکانی است که از مشکلات توجه و تمرکز و برخی مسائل ارتباطی و رفتاری رنج می برند . با این وجود از هوش بهر نرمال و عملکرد عادی برخوردار هستند و جهت ارتقا کیفیت عملکردهای روزمره و تخصیلی شان ، افزایش ادراک و تسهیل روند آموزشی به کلینیک کاردرمانی پایا مراجعه نموده اند.