سوال یک: کلینیک کاردرمانی پایا در چه محدوده ای از شهر  شیراز  قرار دارد؟

کلینیک کاردرمانی پایا همانطور که در نوار پایین سایت هم به صورت کروکی و هم به صورت آدرس نشان داده شده در منطقه زرهی، بلوار باغ حوض، کوچه ۵ فرعی ۵/۵ پلاک ۱۴۳  قرار دارد.

از آنجا که همواره سهل الوصول بودن برای مراجعین از همه نقاط شهر شیراز ، پیشگیری از اتلاف وقت مراجعین محترم در منطقه ترافیک، استفاده از وسایل نقلیه عمومی و کاهش هزینه های حمل و نقل و فضای پارک مناسب از دغدغه های مدیریت کلینیک جهت انتخاب محل راه اندازی کلینیک بوده، موقیعیت “کلینیک کاردرمانی پایا” بگونه ایست که با وجود اینکه در منطقه مرکزی شهر بوده اما در محدوده ترافیک نیست و به لحاظ جایگاه پارک اتومبیل، فضا و موقعیت مناسبی دارد و در مسیر خط واحد اتوبوس شهری می باشد.

 

سوال دو : برای اولین مراجعه به کلینیک باید چکار کنم ؟

با آرزوی سلامتی و تندرستی برای شما در صورت تمایل به بهره مندی از خدمات این کلینیک می بایست از ساعت ۹ صب الی ۹ شب با یکی از شماره های تماس کلینیک تماس حاصل فرمایید و مسئول پذیرش پاسخگوی تماس شما می باشد. در این تماس حتماٌ نام و نام خانواده گی، سن، بیماری و شماره تماس ثابت و همراه خود را به مسئول پذیرش اعلام فرمایید تا در اصرع وقت، مسئول پذیرش با شما تماس گرفته و زمان دقیق ارزیابی و جلسه درمان را به شما اطلاع دهند.

شماره های تماس:

۰۷۱۳۲۳۵۴۵۷۵

۰۹۱۷۲۰۰۰۴۳۷

۰۹۱۷۲۰۰۰۴۳۸

 

 سوال سه: در مراجعه اول به کلینیک چه مدارکی همراه داشته باشم؟

برای اولین مراجعه به کلینیک بایستی مدارک پزشکی، در صورت وجود گزارشات قبلی کاردرمانی و یا گفتاردرمانی همچنین لیست داروهای مصرفی و دوز آنها ، گزارشات نوار عصب، عضله ، نوار مغز و MRI را به همراه داشته باشید.

 

سوال چهار : چرا روند درمان آهسته است؟

آهسته بودن روند درمان می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در زیر به چند مورد از آنها اشاره می کنیم:

  • توجه داشته باشید که توانبخشی بدلیل مداخله غیر مستقیم ، بعضا زمان بر و گاها طولانی مدت است و عدم توجه به این نکته مهم می تواند احساس یأس و ناامیدی را در والدین محترم و حتی درمانگران ایجاد کند پس لصفا با صعه صدر و شکیبایی جلسات درمان را ادامه دهید تا بهترین نتیجه حاصل گردد.
  • پیشرونده بودن سیر بیماری

۳- عدم استمرار روند درمان در منزل به طوریکه والدین فعالیتهای آموزش داده شده را در منزل انجام نمی دهند.

۴- عدم آموزش فعالیتهای درمانی به والدین توسط درمانگر جهت اجرای آنها در منزل.

۵- کافی نبودن تعداد جلسات درمانی بگونه ای که درمانگر امکان ارائه تمام تکنیکهای درمانی را در طی جلسات درمانی ندارد .

۶- ناکارآمدی درمانگر

الف: در صورتیکه احساس می کنید موارد ۳ ،۴ و ۵ باعث آهسته بودن روند درمان می شود با لحنی دوستانه و صمیمی موضوع را با درمانگر خود درمیان بگذارید.

ب: در صورتیکه احساس می کنید مورد شش باعث آهسته بودن روند درمان می شود  لطفا مورد نگرانی تان را با ذکر نام و نام خانوادگی تان  ، نام درمانگر   و تقاضا یا پیشنهاد شما برای حل مشکل را بطور دقیق مکتوب کرده  و سپس داخل صندوق انتقادات و پیشنهادات انداخته یا به آدرس پست الکترونیک کلینیک (payaotc@gmail.com) ایمیل کنید تا در اصرع وقت توسط مدیر کلینیک بررسی شود (لطفا ابتدا از این دو شیوه اقدام فرمایید) یا با هماهنگی منشی کلینیک تقاضای ملاقات حضوری با مدیر کلینیک داشته باشید.
(شایان ذکر است صندوق انتقادات و پیشنهادات کلینیک تنها توسط آقای شایان علمداری فر (مدیر کلینیک)  و بصورت منظم هر ۲ روز یکبار مفتوح و نامه ها با رعایت دقت و امانت بررسی می شوند .)

 

  سوال پنج: اگر از کارکرد درمانی و یا ارتباطی یک درمانگر رضایت کافی ندارم چه کنم ؟

مجموعه مدیریت و درمانگران “کلینیک کاردرمانی و توانمندسازی پایا” اخلاق حرفه ای، دقت بالینی و استفاده از رویکردهای علمی و تخصصی توانبخشی را اولویت و محور فعالیت های خود دانسته تا با ارائه خدمات ارزنده رضایت مراجعین محترم حاصل گردد. با این وجود در صورتی که به هر دلیلی ، شما از کارکرد یک درمانگر بخصوص رضایت کافی ندارید به ترتیب موارد زیر را در نظر داشته باشید و اجرا فرمایید .
۱- درمانگران نیز همچون سایر انسان ها جایزالخطا هستند و اشتباهات کوچک و بسیار معدود درمانگران را به چشم خطاپوش و بخشاینده بنگرید .
۲-  در صورتی که احساس کردید تعداد ، تواتر و شدت اشتباه بالا بوده حتما ابتدا به طور بسیار دوستانه و ساده قضیه را با خود درمانگر مربوطه مطرح نمایید .
۳- در صورتی که پس از تذکر شما ، رویه تغییر نکرد و اشتباهات تکرار شد ، حتما در اولین فرصت ممکن با نوشتن مورد ، توصیف دقیق مساله ای که به نظر شما اشتباه و خطای درمانگر است و تاریخ دقیق و مکان وقوع آن مساله ، آن را با مدیر کلینیک در میان بگذارید یا با هماهنگی منشی کلینیک تقاضای ملاقات حضوری با مدیر کلینیک داشته باشید.
الف )  لطفا مورد نگرانی تان با ذکر نام و نام خانوادگی تان ، تاریخ و مکان وقوع و نام درمانگر خاطی و تقاضا یا پیشنهاد شما برای حل مشکل را بطور دقیق مکتوب کرده  و سپس داخل صندوق انتقادات و پیشنهادات انداخته یا به آدرس پست الکترونیک کلینیک (payaotc@gmail.com) ایمیل کنید تا در اصرع وقت توسط مدیر کلینیک بررسی شود (لطفا ابتدا از این طریق اقدام فرمایید).
(شایان ذکر است صندوق انتقادات و پیشنهادات کلینیک تنها توسط آقای شایان علمداری فر(مدیر کلینیک)  و بصورت منظم هر ۲ روز یکبار مفتوح و نامه ها با رعایت دقت و امانت بررسی می شوند .)

« مطمئن باشید رسیدن به نتیجه مطلوب درمانی برای درمانگر لذتی یگانه است. »